про проєкт
Виконавець Проєкту - Кафедра міжнародних відносин ​ і політичного менеджменту​ Державного університету «Житомирська політехніка».
Мета проєкту
Гармонізація міграційної політики України та подолання міграційної кризи в реаліях військової агресії РФ
Номер проєкту
101126808 – UAMigrEU – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH
Тривалість Проєкту
36 місяців (10.2023-09.2026), 688 академічних годин
Цілі проєкту
  • - Поширення знань, досвіду, найкращих практик викладання та досліджень міграційної політики ЄС як серед академічної спільноти України, так і серед широкої громадськості;​
  • - Активізація наукових досліджень у сфері міграційної політики ЄС, порівняльний аналіз розвитку міграційної політики в Україні та країнах ЄС, формування спільної міграційної політики з ЄС.
Цільові групи
  • – студенти-бакалаври Державного університету «Житомирська політехніка»
  • – школярі ліцеїв м. Житомир
  • – громадська аудиторія (представники державних органів влади, соціальні працівники, фахівці з міграційних служб, громадські діячі тощо)
  • - викладачі Державного університету «Житомирська політехніка» та інших ЗВО України, які бажають запровадити Модуль, науковці, дослідники, ЗМІ та ін.
Опис проєкту

Міграційна політика – важливий чинник міжнародного життя, що гарантує національну безпеку країни. Сучасна міграційна політика України в умовах війни має стати системою спеціальних національних законів, а також міграційних угод із регулювання міграційних потоків, обмеженням припливу або відтоку біженців та нелегалів і стимулюванням припливу економічно ефективного людського капіталу, у першу чергу, наукових кадрів і висококваліфікованих фахівців різних галузей. Прагнення України побудувати демократичну, відкриту до світу державу на основі загальноприйнятих у Європі принципів поваги до прав людини, об’єктивно обумовило формування міграційної політики на тих же засадах, що застосовані в ЄС, зробивши можливим широке використання досвіду, накопиченого в Європі у сфері регулювання міграційних процесів.

Євроінтеграційна політика України забезпечує орієнтацію на концепції та закони ЄС. Підхід країн Європи до міграційної політики об’єднує політику у сфері міграції, притулку, інтеграції, управління кордонами, боротьби з нелегальною міграцією та заохочення імміграції необхідних європейському ринку праці фахівців.

Модуль висвітлює актуальність застосування інструментів та механізмів реалізації міграційної політики ЄС в умовах воєнного стану в Україні та спровокованої багаторівневої кризи, яку слід аналізувати та вивчати з міждисциплінарної точки зору (політико-правової, економічної, соціально-культурної).

Даний Проєкт спрямований на поглиблене розуміння розвитку та трансформацій міграційного процесу відповідно до сучасних змін та викликів на геополітичному рівні в країнах ЄС, з метою використання європейського досвіду в українських реаліях.

3 напрямки навчальної діяльності:

1) 3 навчальні дисципліни (1 новий та 2 модернізованих):​

  • «Світоваполітика та міжнародні відносини»​
  • «Світоваекономіка та міжнародні економічні відносини»​
  • «Міграційнаполітика країн ЄС» (новий)​.

2) Зимова Школа для молодих консультантів-волонтерів у справах соціально-міграційної підтримки​.

3) Літня Школа для потенційних абітурієнтів із середовища внутрішньо переміщених осіб та біженців м. Житомира​.

Інші Проєктні активності:

- круглий стіл: «Гармонізація міграційної політики України: досвід ЄС»;

- Воркшоп «Кращі практики країн ЄС щодо міграційної політики: реалізація в українських реаліях»;

- Секція у Всеукраїнській науково-практичній конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених на тему: «Міграційна політика: європейський досвід, орієнтири для України»;

- статті у наукометричній базі даних;

- колективна монографія «Гармонізація міграційної політики України: досвід ЄС»​.